Hayvanlar, Ormanlar Kralına Karşı Birleştiler

Trump şu an kendi ülkesinde bu kadar sallantıdayken çıkmış bir de dünyanın gelişmiş, gelişmemiş tüm ekonomilerine kafa tutuyor. Bir yandan orkestrayı yönetmeye çalışırken bir yandan tüm dansçıların ayağına basmaya çalışan şef gibi. Yakında tüm oyuncular yetti be deyip elindeki bagedi alacak ve orkestra yeni bir şarkı çalmaya başlayacak farkında değil.

Amerika gerçekten çok uzun yıllardır dünyanın birçok noktasında insanlara kan kusturuyor. Gelişmiş ülkeler, kendi çıkarlarına dokunmadığı sürece ve güçleri yetmeyeceği için bu duruma izin veriyorlardı. Aslında onların da felsefe olarak Amerika’dan az kalır yanları yok ama artık bu durum herkesin aleyhine olduğu için anlaşılan o ki kral tahtından indirilecek.

İngiltere, yeni dünya düzenine Brexit sayesinde en hızlı hazırlanan ülke görünümündeydi. Maalesef saraydaki hesap İngiltere Parlamentosu’nda bozuldu hem de 202’e karşı 432 oyla. Demokrasinin cilveleri… Kraliçe kalp krizi geçirmeden o geceyi atlattığına göre kim bilir ne planlar yapıyordur? Böylesi bir hezimetten sonra batacağını bildiği Avrupa Birliği Gemisi’ne binmemek için yapabileceği en akıllıca şey geminin batışını hızlandırmak olacaktır gibime geliyor.

Bir Cevap Yazın